Rotary Club of Lawrenceburg |
2023-2024 Committee Assignments |
Club Service | |||
Attendance | Communications/ | Food Committee | Club History |
Paul Wayne - C | Website/Bulletin | Tonya Longshore - C | Bill Phillips- C |
Scott Beasley | John Johnstone - C | Donna Pack- CC | Pat Hollman- CC |
Teresa Frazier | Landon Saunders - CC | Shawn Chapman | Bob Augustin |
Sid Garner | Bob Augustin | Kody Doss | Scott Beasley |
Phil Hood | Sissy Garner | Sid Garner | Charlie Brewer |
Maria Santini | Ben Luna | Jason Grayson | Lynn Burns |
Todd Tingle | Bill Phillips | Tad Keaton | Jimmy Hickman |
Business Committee | Olivia White | David Ogburn | Sam Hickman |
Lynn Burns- C | Program Committee | Ben Luna | |
Teresa Purcell- CC | Tina Holt- C | Member Development/ | Family of Rotary |
John Beasley | Emma Brown- CC | and Recruiting | Tina Holt- C |
Tiffany Cope | Olivia White- CC | Scott Beasley- C | Emma Brown- CC |
Kody Doss | Shawn Chapman | Teresa Purcell- CC | John Beasley |
Ryan Egly | Jeff Johnson | Bob Augustin | Tiffany Cope |
Ben Gobble | Sissy Garner | Emma Brown | Cory Cowheard |
Mike Hinson | Ben Luna | Shawn Chapman | Kody Doss |
Jeff Johnson | Stacie Odeneal | Sid Garner | Laura Fisher |
Greg Kelso | Teresa Purcell | Greg Kelso | Teresa Frazier |
Mary Prukop | Scott Beasley | Rachel Lee | Sid Garner |
Teresa Walker | Tiffany Cope | Bill Phillips | Sissy Garner |
Ben Wright | Ryan Egly | Maria Santini | Matt Gray |
Nominating Committee | Jason Grayson | Paul Wayne | Mike Hinson |
Jason Armbruster- C | Jane Jennings | Pat Hollman | |
Greg Kelso- CC | Classification | Will Nichols | |
John Beasley | Event Planning Committee | Maria Santini- C | Tate Phillips |
Heath Hill | Teresa Purcell- CC | Bob Augustin- CC | Coty Ricketts |
Pat Hollman | Laura Fisher- CC | Scott Beasley- CC | Ben White |
Sergeant-at-Arms | Emma Brown | Ben Gobble | Olivia White |
Paul Wayne- C | Tiffany Cope | Pat Hollman | Song Leader |
Todd Tingle- CC | Sid Garner | Tina Holt | Bob Augustin- C |
Rachel Lee- CC | Sissy Garner | Paul Wayne | John Johnstone- CC |
Sid Garner | Tina Holt | Olivia White- CC | |
Tonya Longshore | Olivia White | Jimmy Hickman | |
Steve Rogers | Scott Beasley | Bill Phillips | |
Youth Service | |||
Interact | Scholarships | ||
Jane Jennings- C | Will Nichols | Teresa Purcell- C | Sissy Garner |
Landon Saunders- CC | Stacie Odeneal | Paul Wayne - CC | Jane Jennings |
Bob Augustin | Mary Prukop | Bob Augustin | John Johnstone |
Emma Brown | Teresa Purcell | Russ Brackett | Ben Luna |
Laura Fisher | Teresa Walker | Charlie Brewer | Stacie Odeneal |
Sissy Garner | Ben Wright | Ryan Egly | David Ogburn |
Sam Hickman | Alexis Fann | Laura Fisher | Landon Saunders |
Community Service | |||
Parks & Long Range Planning | Human Development | Rumble at the Crossroads | Scramble for Humanity |
Heath Hill- C | Tad Keaton- C | (Spring Tractor Pull) | Will Nichols- C |
Greg Kelso- CC | Teresa Purcell- CC | Todd Tingle - C | Jason Grayson- CC |
Russ Brackett | Russ Brackett | Channing Cope - CC | Tiffany Cope-CC |
Shawn Chapman | Emma Brown | Heath Hill- CC | Bob Augustin |
Tiffnay Cope | Lynn Burns | Bob Augustin | John Beasley |
Kody Doss | Tiffany Cope | Russ Brackett | Scott Beasley |
Matt Gray | Kody Doss | Shawn Chapman | Russ Brackett |
Phil Hood | Sid Garner | Cory Cowheard | Emma Brown |
Chris Inman | Mike Hinson | Kody Doss | Shawn Chapman |
Tad Keaton | Stacie Odeneal | Sid Garner | Cory Cowheard |
Bill Phillips | Coty Ricketts | Jon Guthrie | Laura Fisher |
Teresa Purcell | Maria Santini | Mike Hinson | Sissy Garner |
Maria Santini | Olivia White | Chris Inman | Matt Gray |
Todd Tingle | Christa Williams | Tad Keaton | Sam Hickman |
Ben Wright | Kip Capley | David Ogburn | Mike Hinson |
Random Acts of Kindness | Bill Phillips | Pat Hollman | |
Music Fest | Kristina Hill- C | Teresa Walker | John Johnstone |
Tiffany Cope- C | Rachel Lee- CC | Ben White | Tad Keaton |
Shawn Chapman- CC | Coty Ricketts- CC | Jerrod Menz | |
Jason Armbruster | Laura Fisher | Education & Literacy | Stacie Odeneal |
Russ Brackett | Sissy Garner | (Books for Babies, etc) | Tate Phillips |
Emma Brown | Matt Gray | Tiffany Cope- C | Teresa Purcell |
Sissy Garner | Jimmy Hickman | Sissy Garner | Ben Wright |
Jason Grayson | Pat Hollman | Tina Holt | |
Pat Hollman | Casey Long | Mike Howard | MTDF |
Tina Holt | Tonya Longshore | Stacie Odeneal | Tad Keaton- C |
Phil Hood | Chad Moore | Maria Santini | Jason Armbruster |
Tad Keaton | Kane Watkins | Ben Wright | Heath Hill |
Stacie Odeneal | Christa Williams | Kip Capley | All Event Coordinators |
David Ogburn | Alexis Fann | Alexis Fann | |
Bill Phillips | |||
Tate Phillips | |||
Maria Santini | |||
Kane Watkins | |||
Jason Weaver | |||
Kip Capley | |||
International Service | |||
World Comm. Service | Rotary Foundation | International Fund Raiser | Rise Against Hunger |
Maria Santini - C | Paul Wayne - C | Kristina Hill - C | Maria Santini- C |
Kristina Hill- CC | Bill Phillips- CC | Shawn Chapman - CC | Laura Fisher- CC |
James Johnston- CC | Jane Jennings- CC | Bob Augustin | Tiffany Cope- CC |
Jason Armbruster | Scott Beasley | Emma Brown | Bob Augustin |
Bob Augustin | Tiffany Cope | Tina Holt | Charlie Brewer |
Lynn Burns | Jon Guthrie | Casey Long | Russ Brackett |
Mike Hinson | Jerrod Menz | Jerrod Menz | Emma Brown |
Pat Hollman | Coty Ricketts | Brad Nielsen | Shawn Chapman |
Bill Phillips | Todd Tingle | Mary Prukop | Kody Doss |
Mary Prukop | Teresa Walker | Steve Rogers | Ryan Egly |
Paul Wayne | Maria Santini | Sam Hickman | |
Ben White | Mike Hinson | ||
Pat Hollman | |||
Tina Holt | |||
Mike Howard | |||
Tate Phillips | |||
Teresa Purcell | |||
Coty Ricketts | |||
Olivia White | |||
Vocational Service | |||
Career & Vocational | Environmental | Four Way Test | |
Jane Jennings - C | Phil Hood - C | Paul Wayne - C | |
Laura Fisher - CC | Shawn Chapman - CC | Laura Fisher- CC | |
Bob Augustin | Olivia White- CC | Matt Gray- CC | |
Shawn Chapman | Bob Augustin | Ben Gobble | |
Sissy Garner | Tiffany Cope | Jon Guthrie | |
Sam Hickman | Matt Gray | Greg Kelso | |
Mike Howard | Jane Jennings | Mary Prukop | |
Jeff Johnson | Tad Keaton | Todd Tingle | |
Casey Long | Jerrod Menz | Kane Watkins | |
Stacie Odeneal | Stacie Odeneal | ||
David Ogburn | Tate Phillips | ||
Bill Phillips | Coty Ricketts | ||
Todd Tingle | Paul Wayne | ||
Kane Watkins | |||
Jason Weaver | |||
Ben White |